Kompakt o Wysokiej Płycie Podłogowej Poznaj Alfa Romeo Tonale

Kompakt o Wysokiej Płycie Podłogowej Poznaj Alfa Romeo Tonale
Niedawno wchłonięta przez Stellantis firma Alfa, wydała przed tą fuzją nowy model klasycznego kompaktu. Jeżeli lubisz w Jeepach to, że ich podwozie jest wysokie, to tym razem ten wzorzec znajdziesz również w kompakcie. Niespodzianek jest znacznie więcej. Samochód oferuje unikalny wygląd grilla oraz liczne funkcje oświetlenia, które tworzą razem spójną sylwetkę auta.

Motoryzacja też ma swoją tradycję i Alfa Romeo Tonale doskonale do niej nawiązuje. Pomimo tradycyjnych cech kompaktów jest to konstrukcja świeża, nowa, dająca poczuć XXI wiek. Najbardziej charakterystyczną cechą tego samochodu jest wysoka płyta podłogowa. Włoskich producentów nie koniec, ponieważ oprócz podłogi włoskie są też silniki. Wiemy od jakiegoś czasu, że firma Alfa została wcielona do koncernu Stellantis, a omawiany model samochodu powstał przed tym zabiegiem finansowym.
Estetyka tego modelu Alfy Romeo prezentuje klasyczne modele z linii GT, od tyłu do reflektorów. Jeżeli już przy światłach jesteśmy to warto dodać, że Alfa Romeo Tonale ma funkcję Welcome and Goodbye oraz unikalną linię przodu samochodu, która zapewnia światła dzienne, dynamiczne kierunkowskazy oraz tylne światła, które tworzą razem z całością oświetlenie krzywą sinusoidalną, składającą się na tylną część samochodu.


Oprócz świateł ten model samochodu charakteryzuje się: samochód ma wbudowanie reflektory adaptacyjne – matrycowe 3+3 Full-LED, technologię niewymienialnego tokena NFT (jest to pierwszy samochód z tą funkcją na Świecie). Z certyfikatem NFT masz gwarancję dobrego utrzymania samochodu i jego pochodzenia.
Pomyśl sam o tym samochodzie. Doskonała karoseria w kolorze ciemnego niebieskiego z wyraźnie zaznaczoną sylwetką, dzięki zastosowaniu linii GT i tworzących krzywą sinusoidalną reflektorów. Prowadzenie pojazdu wyposażonego w tak liczne elementy i systemy bezpieczeństwa staje się prawdziwym relaksem. Ten samochód to dobry wybór dla osób, które chcą mieć kompakt dla rodziny i powrotów z pracy. Jeżeli twoja praca polega też na podróżowaniu to Alfa Romeo Tonale sprawdzi się wyśmienicie: system kontroli utrzymania na pasu ruchu, system wspomagający manewrowanie w korkach. Wszystko to sprawia wrażenie bardzo dopracowanego, zadbanego i bezpiecznego samochodu.
Jedną z najbardziej znaczących nowości dla Alfa Romeo Tonale jest inteligentny tempomat adaptacyjny IACC, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu LC oraz asystent jazdy w konrkach Traffic Jam Assist. Dzięki tym ulepszeniom motoryzacyjnym jazda samochodem jest dużo bardziej bezpieczna. Samochód sam potrafi wyprowadzić nas z meandrów korkowych, a nawet wspomóc w utrzymaniu jazdy w linii prostej przy pasie ruchu. Dodatkowym bonusem dla kupującego jest 360 stopniowa kamera z dynamiczną siatką.


Prezentowany samochód marki Alfa Romeo dodaje do motoryzacji unikalne komponenty. Jako pierwszy na świecie samochód używa tokena NFT, a liczne systemy bezpieczeństwa czynią z tego samochodu samochód skonały na podróże, poruszania się w mieście czy nawet nauki jazdy.
Źródło: motofakty.