Chcesz oddać auto na złom? Czy wiesz jak wybrać właściwą stację demontażu pojazdów?

Decydując się na złomowanie auta, warto wiedzieć, iż tylko legalnie działające złomowisko wystawi nam dokumenty potrzebne do jego wyrejestrowania. W artykule odpowiadamy na pytanie, jak wybrać właściwą stację demontażu pojazdów, gdy chcesz oddać auto na złom.

Stare, wyeksploatowane samochody to stali goście popularnych serwisów ogłoszeniowych. Sprzedaż leciwego egzemplarza pojazdu, który nie odznacza się perfekcyjnym stanem technicznym ani nie pochodzi z limitowanej serii, to trudne i często nieopłacalne zadanie. Odsprzedaż wiąże się z koniecznością zrobienia sesji zdjęciowej do ogłoszenia, a także poświęcenia czasu na telefony i spotkania z osobami potencjalnie zainteresowanymi kupnem.

Niestety, kupujący często nie zdają sobie do końca sprawy, że mają do czynienia ze starym samochodem, którego napraw może być nieopłacalna i równie dobrze mógłby trafić na auto szrot. W efekcie jako sprzedający będziemy narażeni na narzekanie i długie dyskusje na temat stanu pojazdu. Właśnie dlatego powinniśmy przemyśleć złomowanie samochodu. Na co zwrócić uwagę, wybierając stację demontażu pojazdów? O tym w dalszej części tekstu.

Lokalizacja stacji demontażu pojazdów

Bardzo istotnym czynnikiem – z punktu widzenia właściciela samochodu – jest lokalizacja stacji demontażu pojazdów. Należy mieć na uwadze koszty przejazdu z miejsca garażowania do punktu złomowania aut. W przypadku gdy mówimy o złomowaniu samochodów uszkodzonych, musimy dodatkowo uwzględnić koszt autolawety. Warto wiedzieć, że istnieją złomowiska samochodowe (np. Macii koło Leszna), oferujące bezpłatny transport lawetą.

Oferta darmowego transportu niesprawnego auta na złom

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, wybierając stację demontażu pojazdów, należy uwzględnić koszty transportu auta na złomowisko samochodowe. Jeżeli nasz pojazd jest uszkodzony i wymagany byłby przewóz autolawetą, z pewnością zainteresuje nas oferta darmowego transportu niesprawnego auta na złom. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę, czy zlokalizowany w naszej okolicy punkt złomowania pojazdów oferuje taką usługę.

Rodzaje aut, które stacja demontażu pojazdów złomuje

Kolejnym ważnym czynnikiem wyboru auto szrotu są rodzaje aut, które stacja demontażu pojazdów złomuje. Na polskich drogach możemy spotkać rozmaite samochody osobowe i dostawcze, a także ciężarówki, autobusy i busy oraz motocykle, a nawet maszyny rolnicze i budowlane. Nie każde złomowisko samochodowe jest w stanie przyjąć dowolnego rodzaju pojazd. Warto sprawdzić zakres usług złomowania przed wizytą w auto szrocie.

Na uwagę zasługują profesjonalne stacje demontażu pojazdów – takie jak auto szrot Macii w miejscowości Poniec koło Leszna. Wspomniane złomowisko oferuje kasację różnego rodzaju pojazdów. Firma świadczy specjalistyczne usługi nie tylko z zakresu złomowania samochodów, lecz również ciężarówek, TIRów, busów, autobusów, motocykli, ciągników, kombajnów i traktorów oraz rozmaitych maszyn rolniczych.

Ceny za złomowane auta oferowane przez stację demontażu pojazdów

Warto również zorientować się, jakie są ceny za złomowane auta oferowane przez stację demontażu pojazdów w naszym mieście. Stawki za jeden kilogram masy złomowanego samochodu mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Ostateczna cena jest zawsze ustalana indywidualnie. Czasem istnieje możliwość sprawdzenia ceny za kasację auta w Internecie, np. w opiniach wystawianych przez klientów w wizytówce Google Moja Firma.

Profesjonalizm i jakość obsługi pracowników stacji demontażu pojazdów

Czytając rekomendacje zamieszczone przez internautów, można także zweryfikować, jak wygląda profesjonalizm i jakość obsługi pracowników stacji demontażu pojazdów. Dobrym pomysłem jest też wcześniejszy kontakt telefoniczny. Rozmowa przez telefon pozwoli sprawdzić, czy pracownicy auto szrotu w sposób profesjonalny i rzeczowy odpowiadają na wszystkie zadawane im pytanie dotyczące procesu złomowania samochodu.

Stacja demontażu pojazdów Macii w miejscowości Poniec w okolicach Leszna – dlaczego warto się nią zainteresować?

Na wybór dobrej stacji demontażu pojazdów ma wpływ szereg czynników. Wśród nich najważniejsze aspekty to: lokalizacja punktu złomowania samochodów, bezpłatny transport lawetą, możliwość kasacji różnych rodzajów pojazdów, cena, profesjonalizm oraz jakość obsługi. Warto też zwrócić uwagę na godziny otwarcia firmy. Coraz więcej złomowisk samochodowych decyduje się na oferowanie swoich usług przez cały tydzień.

Jednym z wartych uwagi punktów kasacji samochodów jest profesjonalna firma zajmująca się złomowaniem aut Macii w Poniecu koło Leszna. Firma oferuje kompleksowe złomowanie aut osobowych i ciężarowych oraz jednośladów i pojazdów rolniczych. Dodajmy, iż klienci złomowiska mogą wziąć udział w specjalnej loterii, w której do wygrania są nowe samochody osobowe oraz funkcjonalne rowery miejskie!

Jeżeli szukasz dobrej stacji demontażu pojazdów osobowych i ciężarowych, wybierz auto szrot Macii. Firma kompleksowo zajmuje się złomowaniem aut i motocykli oraz maszyn rolniczych.

Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony macii.pl.