Podnośniki samochodowe dla warsztatów samochodowych

Profesjonalny warsztat samochodowy czy autoryzowany serwis ASO wymaga najwyższej jakości sprzętu, który jest niezbędny do sprawnej, bezawaryjnej i kompleksowej obsługi różnego typu pojazdów. W zależności od specjalizacji warsztatu niezbędne są podnośniki samochodowe, wyważarki kół, montażownice opon czy testery diagnostyczne.

Montażownice opon znajdujące się w ofercie firmy Best-Prod pozwalają zautomatyzować, proces montażu opon. Bez montażownic praktycznie nie możliwa jest profesjonalna obsługa w zakresie montażu i demontażu opon dętkowych i bezdętkowych. Renomowana, niemiecka firma Hofmann Megaplan ma w ofercie pełną gamę automatycznych i półautomatycznych montażownic zarówno do opon samochodów osobowych jak i największych opon do samochodów ciężarowych i pojazdów specjalnych.

Godnym polecenia jest model Megamount 603 montażownicy do opon F Hofmann Megaplan Megamount 603. Jest to de facto także montażownica ciężarowa ponieważ pozwala na obsługę także samochodów dostawczych.

Zastosowane w niej rozwiązania pozwalają na automatyczną obsługę felg o średnicy od 10 do 26 cali. Ta sama wyważarka w wersji racing dzięki ramieniu pomocniczemu może dodatkowo serwisować opony niskoprofilowe i RunFlat.

Charakterystyczne cechy:

  • samocentrujący uchwyt dużej mocy z czterema szczękami
  • siła odbijania 2,5t
  • 2 prędkości obrotu
  • pełna automatyzacja profilu głowicy

W kwestii podnośników samochodowych wybór na rynku jest bardzo duży. Poznańska firma Best-Prod oferuje pełen wachlarz podnośników samochodowych jedno-dwu- czterokolumnowych renomowanych marek. Warto zwrócić uwagę na podnośnik dwukolumnowy elektrohydrauliczny łączony górą firmy Rotary z serii SPO. Są to obecnie najlepiej sprzedające się podnośniki samochodowe na świecie. Dzięki asymetrycznej konstrukcji podnośnik pozwala na obsługę pełnej gamy pojazdów od małych samochodów osobowych typu fiat 500 aż po duże vany.

Potrójny system bezpieczeństwa wyróżnia ten typ podnośników dwukolumnowych:

  • w każdej kolumnie pracuje układ hydrauliczny z zaworem zwrotnym i siłownikiem wysokociśnieniowym.
  • synchronizacyjne koła pasowe, zabezpieczające podczas pod podnoszenia i opuszczania
  • automatyczne zapadki bezpieczeństwa

Kupując wyposażenie warsztatu samochodowego warto jest sprawdzić czy sprzęt posiada wszystkie wymagane atesty i spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.