Dlaczego używane auto warto kupić w salonie?

Zakup używanego samochodu to spore wyzwanie. Trzeba przy tym zachować ostrożność i rozwagę, aby nabytek nie okazał się przysłowiowym kotem w worku. Polacy najchętniej kupują pojazdy z drugiej ręki od osób prywatnych, ale warto wziąć pod uwagę innego sprzedawcę – a mianowicie sprawdzony salon.

Używany samochód z salonu – zalety transakcji

W opinii klientów salonu Używane Jak Nowe zakup używanego samochodu w takim właśnie miejscu opłaca się z paru powodów. Najlepsze salony sprzedają wyłącznie takie auta, które zostały doskonale sprawdzone pod kątem technicznym oraz prawnych. Niezbędnych napraw dokonano w autoryzowanych serwisach, co potwierdzają stosowne dokumenty. Ponadto są to z reguły stosunkowo młode samochody, co najwyżej paroletnie – w związku z tym ryzyko poważnych awarii zdecydowanie maleje. Oprócz tego można też wykupić dodatkową gwarancję na takie auto – sprzedaż Warszawa prowadzona jest w wielu punktach. Oferta w tym zakresie jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie samochód odpowiadający konkretnym potrzebom i finansowym możliwościom. Warto rzecz jasna porównać propozycje wielu salonów. Oczywiście trzeba znać własne oczekiwania względem samochodu, wtedy łatwiej jest selekcjonować oferty.

Używany samochód z salonu – z gwarancją czy bez?

Decydując się na używanego samochodu w salonie, warto zastanowić się nad nabyciem gwarancji, jakiej udziela dealer. Należy tu podkreślić, że nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta, niemniej w wielu sytuacjach jest ona bardzo pomocna. Obejmuje wybrane usterki, które naprawiane są w serwisach wskazanych w umowie. Pakiety gwarancyjne różnią się zawartością i długością obowiązywania, a tym samym również i ceną. Da się je więc dobrać pod katem indywidualnych preferencji. Koniecznie trzeba jednak sprawdzić, jakie dokładnie usterki podlegają bezpłatnym naprawom oraz gdzie znajdują się serwisy, gdzie takowe naprawy są dokonywane. Lepiej się wcześniej upewnić, aby nie okazało się, że serwis jest znacznie oddalony od miejsca zamieszkania kierowcy.